C4 SPACETOURER

Nacházíte se: Home Osobní vozy C4 SPACETOURER

C4 SPACETOURER

C4 SPACETOURER

Design exteriéru

C4 Picasso je moderní a dynamický automobil vyznačující se plynulými přechody křivek karosérie a atraktivním designem profilu zakončeného šikmou zádí. Celé auto působí kompaktně a jeho tvary podtrhují chromované prvky. Jsou jimi osazena okna, přední i zadní nárazníky, maska je ve stylu širokých pochromovaných šípů vedoucích do stran ke světlům. Bi-xenonové světlomety jsou samonatáčecí s „kouřově chromovým“ vzhledem. Model dále představuje nové nárazníky se zabudovanými denními i parkovacími světly s LEDdiodami. Originální dvoudílná zadní světla zaujmou neobvyklým tvarem připomínajícím hokejku. Příznivý dojem posilují i variace různých hliníkových disků.

Interiér C4 Picasso

Přestože patří C4 do kategorie kompaktních vozů, překvapí pro tuto třídu neobvyklou prostorností. Ta je dosažena inovacemi na místě řidiče, kde jsou plusem i šířky v úrovni loktů. Zadní část získává potřebný prostor díky rovné podlaze a posuvným sedadlům. Ta lze poměrně jednoduše manipulovat a včetně hlavových opěrek složit do podlahy a tak získat potřebný nákladní prostor. Objem zavazadlové části je až 1734 litrů. Komfort během jízdy zvyšují účelně rozmístěné uzavírací i otevřené přihrádky, včetně jedné s chlazením. Praktické jsou i sklápěcí stolky a síťky umístěné ze zadní strany předních sedadel. Řešení osvětlení interiéru je na vysoké úrovni. Podsvětlení palubní desky, světla v panelech dveří a na stropě, LED osvětlení v ovladačích otevírání dveří, čtecí lampičky a dokonce automatické osvětlení přihrádek reagující na pohyb ruky, to všechno tu zvyšuje kvalitu cestování.

Místo řidiče

Palubní desce vévodí volant s pevným jádrem a uskupením ovladačů hlavních funkčních prvků. Volant je hloubkově i podélně nastavitelný. Automatická elektrická parkovací brzda je propojena s asistentem na rozjezd do svahu. Z volantu se ovládá také tempomat udržující vůz ve zvolené rychlosti bez nutnosti sešlapovat pedál. Obdobně pracuje i omezovač rychlosti nedovolující překročit naprogramovanou rychlost. Tempomat a omezovač je možné vypnout nejen tlačítkem na volantu, ale i prudkým sešlápnutím plynového pedálu.

Jízdní vlastnosti a výkon

Nerovnosti vozovky vyrovnává systém nápravy převzatý od C4 a systém ESP udržuje vůz ve stopě. Picasso C4 se nabízí osazeno dvěma motory, a to naftovým 1.6 HDI 110 nebo benzínovým 2.0 HDI150. V obou případech činí zdvihový objem 1560 cm3 při 82 kW (112 k) a 3600 otáček/min. U obou verzí motoru je k dispozici pětistupňová převodovka nebo další varianty jimiž jsou šestistupňový manuál, automat nebo pilotovaná převodovka.

Výbava C4 Picasso

Součástí Picasso C4 je automatická klimatizace: cestující vpředu si mohou nastavit teplotu vzduchu a vzadu je možné regulovat průtok vzduchu. Přídavkem je systém na recyklaci vzduchu a dále aromatický osvěžovač. Vůz využívá technologii Bluetooth pro hands free telefonování a výkonnou Hi-Fi-Video sadou s výkonným digitálním zesilovačem speciálně vyrobené ve spolupráci s firmou Phillips . Automobil je vybaven přístrojem pro měření místa pro parkování a parkovacím asistentem.

Dotaz k vozu