CITROËN C4

Nacházíte se: Home Osobní vozy CITROËN C4

CITROËN C4

CITROËN C4

Všudypřítomná inspirace plná inovací

Za volantem Citroënu C4 budete ve městě i na dálnici překvapeni pocitem pohody. Vozidlo využívá veškerých novinek z oblasti bezpečnosti a disponuje vynikajícím a účinným brzdným systémem. Je samozřejmostí, že i jízdní vlastnosti jsou za všech okolností na vysoké úrovni. Citroën C4 tak povznáší radost z řízení na nejvyšší úroveň.

Exteriér vozu

Eleganci a osobitost nového C4 podtrhuje celá řada detailů. Ve vyvážených proporcích stability a robustnosti hraje roli blízkost karoserie a kol. Ladné linie ploch zdůrazňují zúžené světlomety, žebrovitá kapota a disky kol s diamantovými výbrusy. Progresivně působí černý zadní spojler a prvky z chromu. Dynamický styl doplňuje široký výběr slitinových disků v různých velikostech. C4 je 433 cm dlouhý, 179 cm široký a 149 cm široký.

Design interiéru

Propracovaný interiér elegancí odpovídá exteriéru. Vysoká úroveň použitých materiálů se odráží ze všech ploch a zařízení. Palubní deska je pokryta na dotek pružným povrchem „slush“, strop je ze žerzejového materiálu, prvky z chromu jsou na volantu i ovládacích tlačítkách, řadící páce i výdeších klimatizace. V bohatém prostoru je středová čelní deska tvořena jednolitým kusem a vzdušná palubní deska umístěná horizontálně. 
Velikost zadního nákladního prostoru je ve svém objemovém maximu 408 litrů. Výborný je pohodlný výhled, neboť v interiéru je dosaženo optimální světlosti velkými prosklenými plochami včetně možnosti panoramatického střešního okna. Atmosféru vnitřku automobilu zpestřují individuálně nastavitelné prvky výbavy. Je tu možnost volby barev podsvícení přístrojové desky, čtyři volitelné možnosti tónů zvukové výbavy či nastavení intenzity klimatizace. Vysoký standard splňuje také akustika vozidla, zdroje hlučnosti jsou bezprostředně obklopeny protihlukovou absorbční úrovní.

Řidičské místo

Veškeré ovládání vybavení vozu je díky záměru konstruktérů plně na dosah řidiče a výborně manipulovatelné. Čitelnost průhledných budíků je snadná díky rozdílným hloubkám a kontrastům. Nový volant s pevným jádrem uvnitř otočného věnce obsahuje rozličné komfortní funkce, tempomat, audio či hands free sadu. Sedadla jsou nadmíru pohodlná a přizpůsobená lidskému tělu. U sedadel lze zvolit bederní nastavení a na předních sedadlech je dokonce možné využít automatických masážních programů s elektrickým ovládáním. Místo řidiče je stejně jako v celém automobilu obklopeno velkým množstvím odkládacích ploch, přihrádek a boxů. Skutečným unikátem je uzavírací osvětlený chladící box, který pojme čtyři půllitrové lahve.

Motor a výkon

C4 je v základní nabídce osazen dvěma typy dieslových motorů 1.6 HDI 90 a 1.6 HDI 110 a benzínovým motorem 2.0 HDI 150. Zdvihový objem je 1560 cm3 a maximální výkon 68 kW na 4000 otáček za minutu. Z převodovek je na výběr pěti a šestistupňový manuál, šestistupňová pilotovaná převodovka a čtyřstupňový automat, vždy přiřazených podle typu motoru.

Vybavení

Vůz je vybaven řadou užitečných technologických systémů jako je přední i zadní parkovací asistent, měřič volného místa na parkování, tempomat/omezovač rychlosti, asistent pro rozjezd do kopce. Velmi dobře je vůz vybaven z hlediska zvukové techniky a novým navigačním systémem eMyWay s atlasem map Evropy na velkém a barevném sedmipalcovém LCD displeji.

Dotaz k vozu